Dlaczego mural?    
Można powiedzieć, że ozdabianie ścian malowidłami to dla nas, ludzi, tradycja sięgająca czasów prehistorii, kiedy to zauważyliśmy, że przebywanie w jaskini pokrytej barwnymi rysunkami staje się znacznie przyjemniejsze. Ta potrzeba twórczej ekspresji człowieka przewijała się przez stulecia, pozostawiając nadzwyczajną spuściznę, począwszy od malowideł z Lascaux, poprzez freski Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej aż po uliczne prace Banksy'ego.
Mural, to innymi słowy malowidło ścienne, które w obecnych czasach przebojem wchodzi w przestrzeń publiczną i prywatną, nadając jej charakter, urozmaicając a przede wszystkim zdobiąc i sprawiając, że otoczenie, w którym żyjemy staje się ciekawsze.
Mural - od pomysłu do realizacji. Jak przebiega proces?
1. Napisz do mnie wiadomość (e-mail, instagram, fb), opisz krótko swoje oczekiwania, zawrzyj informacje takie jak miejsce realizacji, rodzaj powierzchni, zdjęcie i orientacyjne wymiary powierzchni, przeznaczenie budynku/pomieszczenia. Jeśli nie masz pomysłu odnośnie tego co miałoby pojawić się na ścianie, czy gotowego projektu, nie przejmuj się - realizacje opieram głównie na moich autorskich projektach, dbając, by współgrały z charakterem pomieszczeń i otoczenia.
2. W odpowiedzi przedstawię bezpłatnie wstępny pomysł i orientacyjną wycenę, jak również możliwy termin realizacji i przewidywany przybliżony czas wykonania malowidła.
3. Kluczowym elementem realizacji muralu jest ustalenie i sporządzenie projektu graficznego spełniającego Twoje oczekiwania, toteż na tym etapie nastąpi między nami wymiana spostrzeżeń. Wykonywane są dokładne pomiary powierzchni, wstępne szkice, oraz projekt graficzny, wizualizacja.
4. Kiedy projekt jest gotowy następuje etap malowania. W swojej pracy używam najwyższej jakości farb akrylowych, odpornych na wilgoć i działanie promieni UV. Są to farby wodno-rozpuszczalne, bezzapachowe, bezpieczne dla otoczenia. Murale wykonuję osobiście, mając dzięki temu możliwość kontroli nad każdym etapem pracy.
Ile to kosztuje?
     Szczegóły możemy omówić mailowo, telefonicznie lub na spotkaniu. Każdą realizację wyceniam indywidualnie, gdyż ostateczna cena zależna jest od wielu czynników, takich jak rozmiar malowidła, rodzaj powierzchni, stopień szczegółowości projektu graficznego, konieczność użycia specjalistycznego sprzętu (np. rusztowanie), technika wykonania. Orientacyjny koszt wynosi zazwyczaj od 150-400zł/m2. Dodatkowymi kosztami mogą być konieczność dojazdu (powyżej 30km.) oraz zabezpieczenie malowidła specjalnymi powłokami (na Twoje życzenie). Możesz też z góry określić swój budżet na wykonanie muralu, wówczas zaproponuję rozwiązanie i projekt, który mieści się w jego ramach.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Magiczny las - projekt i realizacja dla przedszkola.

Dzieci najlepiej czują się pośród natury, toteż otoczenie starego dębu, wraz z jego mieszkańcami idealnie wpasowuje się w przedszkolną przestrzeń. Malowidło oddziałuje na wyobraźnię dzieci, kolorystyka uspakaja i relaksuje.

Follow your dreams - projekt i realizacja dla przedszkola.

...bo marzenia realizowane z prawdziwą pasją spełniają się!

Projekt i realizacja muralu na elewacji przedszkola w Korzkwi.


Back to Top